Rahmi alınan hastaların yüzde kaçı sizce boşuna ameliyat oluyor?
 
 
* Diğer Anketler
E-POSTA ÜYELİĞİ
E-Posta Adresiniz
        
Spor dalları için müzakere eğitimleri - Dr. Ersin Oğuz Resmi Web sitesi
Spor dalları için müzakere eğitimleri

SAĞLIK TANIMINA UYGUN SPORCU HAZIRLANMASINDA

Memnuniyet odaklı müzakere eğitim programı konuları

  1. Bu konuların tamamı ile ilgili eğitici eğitimcisi deneyimim vardır, Sporculuk ve idarecilik deneyimim mevcuttur,
  2. Göster, uygulat ve yaşat basamaklarını içeren enteraktif eğitimleridir. Dersler eğlencelidir ve sosyal faaliyet olarak da değerlendirilebilir.Sıradan kişisel gelişim vs değildir tamamen profesyonel eğitimdir.
  3. Eğitimler sporcular-yöneticiler-antrenörler- diğer elemenlar içindir.

Eş ve arkadaş seçiminde sporcu için uygunluk kriterleri

Sporcuların özel durumları dikkate alınarak, Özellikle bekâr sporcuların erken yaşlarda yuva kurma gayreti-yoğun ilgi nedeniyle uygun olmayan kişilerle bir arada olama buna bağlı dönemsel ya da uzun süreli zarar görmelerini engellemeye yönelik algı oluşturma eğitimdir.

2 saat sürer katılımcı sayısı sınırlaması yoktur.

İyi bir aile = Örnek sporcu

Mutluluk ve performans ilişkisi her zaman vardır. Aile değerlerine sahip çıkma antrenman müsabaka ve sosyal ilişkilerde hangi olumlu davranışları beraberinde getirir.

2 saat sürer katılımcı sayısı sınırlaması yoktur.

Cinsel yaşantının sporcu performansına etkileri

Cinsel yaşam olumlu-olumsuz performans olarak nasıl geri döner. Beslenme, uyku ve antrenmanın ve cinsel yaşantıya etkileri. Cinsel yaşantının, beslenme, uyku ve antrenmana etkileri.

1 saat sürer katılımcı sayısı 15 i geçmemelidir.

Hormon değişiklikleri ve performansa etkileri

Bayan sporculara özel bilinçlendirme eğitimidir. Adet dönemleri, kemik erimesi, sinirlilik, algı güçlükleri, yorgunluk, tüylenme hormon değişiklikleri nedeniyle ortaya çıkar. Bayan sporcularda özel günler, bireysel bakım, iltihap gibi konular gözden kaçan ancak performansı etkileyen önemli maddelerdir.

2 saat sürer katılımcı sayısı 15 i geçmemelidir.

Evli sporcular için aile içi iletişimin önemi

Evlilik sporcunun performansını ancak iyi bir aile yaşantısıile artırabilir. Aile içi iletişim iyi olsa bile eğer sporcu bunu kişisel olarak zorlama ile sağlıyorsa performansı olumsuz etkiler. Takım olmada eşler bu nedenle ihmal edilmemelidir.

2 saat sürer katılımcı sayısı 15 i geçmemelidir.

Not; Bu eğitim evli sporcuların eşleri ile birlikte katılması şeklinde planlanmıştır.

Amatör sporcular için, yönetici, taraftar, aile, arkadaşlar ile ilişkilerde müzakere

İnsan ilişkileri sporcular için son derece önemlidir. Sporcular ihtiyaçlar-beklentiler ve kabul sınırlarını kendileri ve karşılarındaki için belirlemedikçe başarıdan uzak kalırlar.

2 saat sürer katılımcı sayısı 30 u geçmemelidir.

Öfke kontrolü eğitimi

Sporcunun en değersizleştiği durumlardan biri öfkesine hakim olamadığı anlardır. Tüm sporcuların yılda bir kez öfke kontrolü almasıgerektiği varsayılır.

4 saattir katılımcı sayısı 30 u geçmemelidir.

İdareciler için; kamu görevlileri ile iletişim

Sportif alanda çalışan idarecilerin kamu görevlileri ile olan iletişimlerinde dikkat edilmesi gereken hususları irdeler. Kamu görevlilerinin tutum ve davranış kalıplarını tanıma ona göre davranışgeliştirme örnekler ile anlatılır.

2 saat sürer katılımcı sayısı 15 i geçmemelidir.

Teknik kadro için;

Antrenör eğitimlerinde Kendi ve karşı takımın bireysel özelliklerini tanımanın önemi, kişilerin ne tip müzakereye yatkın bireyler olduğunu belirlemek için taktikler içerir ve bu konuda algı oluşturur. Kişiye özel tutum nasıl sergilenir bununla ilgili bilgilendirmeler içerir.

4 saattir katılımcı sayısı 30 u geçmemelidir.

Sportif etkinliklerde kültürler arası müzakere;

Uluslar arası organizasyonlar için müzakere algısı oluşturma, farklı kültürlerden kimseler ile münasebetlerde sporcuların, taraftarların özel tutumların önemi hakkında algı oluşturur.

1 saat sürer katılımcı sayısı 40 ı geçmemelidir.

Sporculardaki bireysel olumsuz özelliklerin tespiti,

Madde bağımlılığından, kötü çevresi olmaya, aile problemlerinden takım arkadaşları ile görünmeyen çekişmelere kadar sorun taşıyan ancak bu sorunları geç fark edilen sporcular olabilir. Bu kimselerin erken fark edilmesi idarecilerin, teknik kadronun ve lider konumdaki tecrübeli sporcuların eğitimi ile sağlanabilir.

2 saat sürer katılımcı sayısı 30 u geçmemelidir.

www.drersinoguz.com daki verilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hükümlerine tabidir.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi