Rahmi alınan hastaların yüzde kaçı sizce boşuna ameliyat oluyor?
 
 
* Diğer Anketler
E-POSTA ÜYELİĞİ
E-Posta Adresiniz
        
Yurt dışı mesleki çalışmalarım - Dr. Ersin Oğuz Resmi Web sitesi
Yurt dışı mesleki çalışmalarım
 
Türk doktorları yetenekli ve bilgili olmalarına rağmen,ülkemizdeki tıp anlayışı  ne yazık ki yurt dışında ileri ülkelerdekilerden çok geridedir.

Hem bilimsel olarak hemde uygulamadaki durumumuz yüzünden Türkiye deki Tıp Diplomaları Amerika Birleşik Devletleri ve batı ülkelerinde  geçerli değildir.

 Bu nedenle mesleki  bilgi ve görgünün artırılması için yurt dışı deneyimleri hekimler için çok önemli bir mesleki fırsattır.
 
Yurt Dışı Mesleki Çalışmalarım
 
 1- Thomas Jefferson;Amerikada defalarca yılın kliniği seçilmiştir.Ülkenin en eski ikinci tıp fakültesidir.Köklü bir eğitim sistemi vardır ve Tıp eğitimi almak isteyen her konumdaki hekimin çalışmak istediği bir yerdir.Dr Goldberg in Tavsiyesi ile  burada Prof Fossum un yanında bulundum.Jinekolojik üreme cerrahisi ile ilgili robot cerrahisi,laparaskopik girişimler,mikro cerrahi ile ilgili çalıştım.Hastane uygulamaları,ameliyathane prosedurleri üzerine çalıştım.
   Burada bulunduğum sırada Türk cerrahlarının ne kadar pratik ve sonuca ulaşmada kısa yolu bulabildiğini gösterme imkanım oldu.Hem kendime güvenim hemde Ülkemdeki meslektaşlarıma saygım ve beğenim arttı.Halen  T.J.Medical College ile bağlantım konsültasyon şeklinde  (Hastalar ile ilgili konuların danışılması) olarak devam etmektedir.
  
2-Pennstate Amerikada ilk on üniversite arasındadır.Yeni gelişmelere ve araştırmalara pay ayırmada  önde gelen bir üniversiterden biridir.Dr S.Ural 2005 yılında Amerikada genç akademisyenler içerisinde çok önemli birincilik  ödülü almış bir Türk hekimidir.Yakın arkadaşım olmakla birlikte bir eğitici olarakta benim için çok önemlidir.Bu nedenle Dr S.Ural ile Amerikada bir arada bulunmaktan gururla bahsediyorum.
Özellikle riskli gebelik konulandaki uygulamaları inceleme imkanım oldu. Pennstate de Hasta memnuniyetini artırmaya yönelik somut uygulamalar üzerine durdum ve bunları Ülkemizde değerlendirmek üzere rapor haline getirdim.Hasta memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalarım şu anda kamu ve özel sektörde değerlendirilmektedir.

 3-Washington 'Kadın sağlığının global barışa etkisi.' ni anlattım.Dünyada benzeri olmayan  böylesi önemli bir konuda kaynak kişi olmak bir Türk doktoru olarak da bana  nasip oldu.
  
 4-Virginia Commenwealth Univ Kadın sağlığı gelişmekte olan ülkelerde aile yapısına nasıl etki eder? bu sorunun cevabını V.C.U da yaptığım eğitim çalışmasında  anlatmaya çalıştım. İlgilendiğim konular bilimsel toplantıya çağrılmama neden oldu.
 
 5-Berlin polisi Berlin Almanya polisine suçların engellenmesinde aile ve kadın faktörü ile ilgili eğitim verdim.Buradaki yabancıların sosyal biolojik ve psikolojik sağlıklarının önemini vurguladım. 
 
 6-Rusya Moscow G.birimlerinin yurt dışında karşılaştıkları sporla ilgili sağlık sorunlarının giderilmesi ile ilgili görevli olarak Moskova da bulundum.
 
7-Ukrayna Ukrayna hükümeti kanalıyla kadın sağlığı ve aile faktörü ile alkol ve uyuşturucu tüketiminin azaltılması ile ilgili Türkiye de sunum yaptım

8-Fransa Paris Güvenlik birimlerinin yurtdışında karşılaştıkları sporla ilgili
sağlık sorunlarının giderilmesi ile ilgili görevli olarak Pariste bulundum. 
www.drersinoguz.com daki verilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hükümlerine tabidir.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi