Rahmi alınan hastaların yüzde kaçı sizce boşuna ameliyat oluyor?
 
 
* Diğer Anketler
E-POSTA ÜYELİĞİ
E-Posta Adresiniz
        
Seminer, konferans, ve eğitimlerden örnekler - Dr. Ersin Oğuz Resmi Web sitesi
Seminer, konferans, ve eğitimlerden örnekler
 


          Müzakerenin önemini kavrayan kamu ve özel sektör kişi ve kuruluşları, adli ve idari sıkıntıları yaşamamak, hizmet verenler ile alanların memnuniyetini artırmak, ve daha çok kazançlı çıkmak için eğitime önem veriyorlar.

Verdiğim eğitimlerden örnekler

( Aşağıda bu eğitimlerden sınırlı sayıda örnek verilmiştir. ) 

5. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi, 6-7 Nisan 2013, İzmir
 
''Hekimler için temel müzakere taktikleri''
 

 


 
 ' Adli İdari şikayetleri Azaltmaya Yönelik Kurumsal Müzakere Eğitimi '27-28 Mart 2013 Kahramanmaraş

Konferans ''Aile yaşantısının güvenlik personeli ve yurttaşlarımız açısından önemi'' 13-02-2013 ElmadağAntalya VİP Koruma Personeli  İçin Müzakere Eğitimi  16-18 Ocak 2013Alanya Ocak 2013 Ailelere yönelik Motivasyon eğitimi

 


Ankara 155 Çağrı merkezi personeli iletişim araçları ile müzakere eğitimi 15 -17 Aralık 2012

 31 Ekim 2012

'Kadın hastalıkları ve doğum kliniklerinde çalışan personel için

Adli ve idari şikayetlerden koruyucu müzakere eğitimi ' 

     31 Ekim 2012 de Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde 'Adli ve idari şikayetlerden koruyucu müzakere eğitimi konulu seminer ile haastane personeline bilimsel katkıda bulunulmuştur.

 17-8-2012 Esenboğa Hava limanı Kriz durumlarında müzakere eğitimi

 Eğitim Şube Müdürlüğü Faaliyetleri - 2012 44

1-22-Haziran 2012


TBMM PROBLEM ÖNLEYİCİ MÜZAKERE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ


TBMM de problem önleyici müzakere teknikleri eğitimini, sorun çıkaranlar kimselere yaklaşım ve Swot analizleri sırasında müzakerenin yeri konularında verdim. 5-7-2012
Temel müzakere eğitimi-Ankara


Eğitim Şube Müdürlüğü Faaliyetleri - 2012 6


12.06.2012 ÖFKE YÖNETİMİ VE İLETİŞİMDE MÜZAKERE  TEKNİKLERİ SEMİNERİ


İletişiActive Imagem becerileri, öfke kontrolü ve özellikle öfkeli hasta ve hasta yakınlarıyla iletişim konularında Müdürlüğümüzce sağlık çalışanlarına 12.06.2012 tarihinde Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş AÇIKGÖZ Konferans Salonunda Dr. Kurtuluş ARSLAN ve Uz. Dr. Ersin OĞUZ tarafından “Öfke Yönetimi ve İletişimde Müzakere Teknikleri” konulu seminer düzenlenmiştir.2-6-2012 Özel Selçuklu 14. yılını kutladı 


Konya Özel Selçuklu Hastanesi’nin 14. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Profesyonel Müzakere Eğitimcisi Op. Dr. Ersin Oğuz tarafından sağlık çalışanlarına yönelik müzakerecilik ve iletişim semineri düzenlendi

“İLGİLENİLEN HASTA MUTLU OLUR, GÜÇLENİR”

Op. Dr. Ersin Oğuz, ‘Sağlık çalışanlarına yönelik hastalara yaklaşım, müzakerecilik, problem çözme ve iletişim’ konulu eğitim seminerini verdi. Salondakilerin büyük ilgi ile dinlediği seminerde Dr. Oğuz, doktorluk hayatında yaşadığı tecrübelerini ve çeşitli konularda yaptığı tespitleri dinleyicilerle paylaştı. Sağlık çalışanlarının hastalarla iletişiminde hasta ile kurdukları göz temasında, sözlü iletişimde ve tensel iletişimde nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan Dr. Oğuz, "Günümüzde tıp teknikleri ve hastanecilik anlayışı çok gelişti. Artık binbir türlü tetkik yöntemimiz, modern tıbbi cihazlarımız, işimizi kolaylaştıran imkanlarımız var. Fakat, şu unutulmamalıdırki hastalar sadece hasta oldukları için hekime başvurmaz veya bir hemşirenin ihtiyacını duymaz. Bazen sadece ilgi görmek istedikleri için bize gelirler, bize ihtiyaç duyarlar. Hasta olan bir insan kendisini yalnız hissetmek istemez, birilerinin onunla ilgilenmesi, onu önemsemesi hastaya güç ve mutluluk verir. Bu nedenle sağlık çalışanları ve hekimler hastanın sadece fiziksel hastalığıyla değil, zihinsel düşkünlüğüyle de ilgilenme sorumluluğunu yerine getirmek mecburiyetindeler. Bir hekim muayenehanesine giren bir hastası ile ilk anda göz teması kurmuyorsa, onun elini sıkmıyorsa, yüzüne bakmadan konuşuyorsa, onunla hastalığı dışında hiçbir konuda iletişime geçmiyorsa hastasını tam olarak tedavi ettiğini söylemek doğru değil. Çünkü hasta öncelikle kendisini tedavi edecek insana güvenmeli, onunla yakınlaşmalı, onun kendisini tedavi ettiğinden emin olmalıdır. İyi bir Sağlık çalışanının bilgi, tecrübe ve yetenek sahibi olmaya ihtiyacı vardır. Fakat, bunların hepsinden daha önce ve daha çok Şefkat sahibi olmaya ihtiyacı vardır. İyi bir sağlık çalışanı olmak için ilk önce şefkatli olmanız gerekiyor. Sağlıklı, genç, güçlü, zengin birini sevmek çok kolaydır ve böyle birini herkes sever. Fakat, hasta, yaşlı, güçsüz, fakir birini sevmek kolay değildir. Ama düşündügünüzde gerçek sevginin, gerçek şefkatin bu insanları sevebilen insanlarda olduğunu görürsünüz. Kendinizi herkesi sevebilen bir insan olarak yetiştirin” sözlerini kullandı.
Yaklaşık 2 saat süren seminerin ardından Özel Selçuklu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yeniay ve Konya Özel Selçuklu Hastanesi Başhekimi Dr. Eyüp Çetin tarafından Dr. Ersin Oğuz’a bir çini hediye edilmesiyle program sona erdi.

     


 9-12 Ocak 2012 de Artvinde  kamu personeline yönelik olarak''Sosyal Yaşantıda Müzakerenin Önemi 'konulu bir dizi seminer verdim.
 
 
 
26 Aralık 2012 de TBMM deydim.TBMM yi korumakla görevli personele 'Müzakere' ile ilgili eğitim semineri verdim.
 
 
 
24-26 Ekimde Sivas ta TAİEX teydim,Aile içi Şiddetin engellenmesi ie ilgili uluslararası çalıştayda,Konuşmacı ve oturum başkanlığının yanın sıra Rehber öğretmelere yönelik bir konferans verdim.

 Dr Ersin OĞUZ, Akademisyen, Hekim, Suçla Mücadelede Aile Çalışmaları Uzmanı
Suç ve Şiddetle Mücadelede Alternatif Yaklaşımlar
 
 
 20 Mayısta Antalyada düzenlenen TJOD kongresinde Kadın Doğum Hekimliğinde Müzakerecilik ile ilgili olarak
bilimsel bir toplantıda oturum başkanlığı yaptım.
 
 
 
 
 
 21 mayıs 2011 de Erzurumdaydım
 
 
 
 
 
 
 
 
 13-16 Mayıs Tarihleri arasında Uluslararası bir organizasyon için görevli olarak  Fransa-Paris teydim.Paris muhteşem boyutta ve güzellikte müzeler ve saraylar ile dolu uzaktan güzel görünen bu yapılar yakınına gelince tanınabiliyor. Afrika ülkelerinin insanlarının kanları emekleri ve kaynakları insafsızca çalınmış ve avrupada uygarlık adına binalara dönüşmüş.Anadoluda bizler birbirimizle didişiyoruz ama başka milletlerin asalağı olmuyoruz.
 
 
 
 
 
 
24 Ocak Kızılcahamamda,  25-26 Ocak da İstanbul da kamu ve özel sektöre müzakerecilik eğitimlerim oldu.Üç günde altı guruba verilen eğitim yoğun ve yorucuydu.Eğitim sonrası yapılan  çalışma bu eğitimin gerekliliğini bir kez daha gösterdi.Müzakerenin İnsan İlişkilerinde ne kadar önemli olduğuna  vurgu yapılması yanı sıra Drama Tekniği ile Müzakere Manevraları dersi oldukça ilgi gördü.

 
7 Ocak 2011 de Aksaraydaydım,'Mutlu kadın mutlu aile' konulu konferansta Aksaraylı dinleyicilerimle beraber oldum.Aksaraydaki Kültür merkezi büyük şehirlere örnek olacak tarzda yapılmış ve kullanılıyor.Kültürel faliyetlere ilgi büyük.Çok güzel bir çalışma oldu ve yerel basında yer aldı.
 
 
 
 
 
19-21 Aralıkta Eğitim vermek için Van daydım.Tarihi ve turistlik yerleri görülmeye değer.Kalesi,Erek dağı,Gölü ,Civarları mutlaka görülmeli.Güleryüzlü ve dost canlısı insanları var.Huzurlu ve sakin bir şehir. Dünyanın en gelişmiş şehirlerini gördüm,hiçbirini memleketimin bir avuç toprağına değişmem...Bir şeyler var bu Anadoluda


  
www.drersinoguz.com daki verilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hükümlerine tabidir.
Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi